ŠKOLA

Naše úspěchy

Celostátní kolo soutěže ZUŠ komorní hry s převahou dechových nástrojů

Trio zobcových fléten, 2. místo

Celostátní kolo soutěže v oboru komorní hra zobcových fléten se uskutečnilo 18. dubna 2010 v Liberci. Za naši školu soutěžilo trio zobcových fléten (pedagogické vedení p. uč. Jana Kovářová) ve složení Gabriela Juřenová, Vojtěch Bednárek a Petra Tesařová a získalo 2. místo. Žákům i paní učitelce gratulujeme a děkujeme za přípravu a reprezentaci školy.

Krajské kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů

Duo zobcových fléten, 1. místo

Krajské kolo soutěže v oboru komorní hra zobcových fléten probíhalo 11. března 2010 v Ostravě. Duo zobcových fléten (pedagogické vedení p. uč. Jana Kovářová), ve složení Klára Procházková a Michaela Oudová, získalo 1. místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje

Duo housle-viola, 1. místo; houslové duo, 2. místo; houslové trio, 3. místo

Krajské kolo soutěže ve hře na smyčcové nástroje se uskutečnilo ve dnech 7. až 9. dubna 2010 ve Frýdku-Místku. Duo housle-viola (pedagogické vedení p uč. Eva Prauseová) získalo 1. místo, houslové duo (pedagogické vedení p. uč. Eva Prauseová) získalo 2. místo a houslové trio (pedagogické vedení p. uč. Anna Morisáková) získalo 3. místo.

Celostátní kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru

David Bayer (kytara), 3. místo

Celostátní kolo soutěže ve hře na kytaru se uskutečnilo ve dnech 27. a 28. května 2011 ve městě Nové Strašecí. Naši školu reprezentoval David Bayer (ze třídy p. uč. Petra Kotka) a získal 3. místo.

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru

Jan Bayer a David Bayer (kytara) 1. místo

Krajské kolo soutěže ve hře na kytaru se uskutečnilo ve dnech 13. a 14. dubna 2011 ve Frýdku Místku. Jan Bayer a David Bayer (ze třídy p. uč. Petra Kotka) zde získali 1. místo. David Bayer postoupil do celostátního kola. Gratulujeme.

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na klavír

Natálie Měchová (klavír), 2. místo; Tereza Kovářová (klavír), 3. místo

Okresní kolo ve hře na klavír se uskutečnilo ve dnech 24. a 25. února 2011 v Ostravě. Natálie Měchová získala (ze třídy p. uč. Evy Czerné) získala 2. místo a Tereza Kovářová (ze třídy p. uč. Hany Miltnerové) získala 3. místo. Gratulujeme.

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje

Vojtěch Dihel (housle), 1. místo; Monika Bochenská (housle), 2. místo; Karolína Strouhalová (housle) 3. místo

Okresní kolo ve hře na smyčcové nástroje probíhalo ve dnech 2. a 3. března 2011 v Ostravě. Vojtěch Dihel (ze třídy p. uč. Nadi Chalcařové) získal 1. místo, Monika Bochenská (ze třídy p. uč. Moniky Neuwirthové) získala 2. místo a Karolína Strouhalová (ze třídy p. uč. Anny Morisákové) získala 3. místo. Všem gratulujeme.

Krajské kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů

Daniela Bártová (zobc. flétna), 1. místo; Veronika Oudová (zobc. flétna), 2. místo; David Zajonček (fagot), 1. místo; Matěj Šebesta (saxofon), 3. místo

V krajském kole soutěže ZUŠ naši školu reprezentovali Daniela Bártová (zobc. flétna) ze třídy p. uč. Jany Kovářové a David Zajonček (fagot) ze třídy p. uč. Jaroslava Ježíka, kteří získali 1. místo. Veronika Oudová (zobc. flétna) získala 2. místo a Matěj Šebesta (saxofon), ze třídy p. uč. Jindřicha Czerného, 3. místo. Naši školu dále reprezentoval komorní smyčcový soubor (pod vedením p. uč. Anny Morisákové) a získal 2. místo. David Zajonček postupuje do celostátního kola soutěže. Všem žákům i vyučujícím blahopřejeme.

Okresní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů

Daniela Bártová (zobc. flétna), 1. místo; Veronika Oudová (zobc. flétna), 1. místo; David Zajonček (fagot), 1. místo; Matěj Šebesta (saxofon), 1. místo

Na ZUŠ J. Valčíka v Ostravě Porubě probíhalo ve dnech 8. 2. a 9. 2. 2012 okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje. Žáci Daniela Bártová (zobc. flétna), Veronika Oudová (zobc. flétna), David Zajonček (fagot) a Matěj Šebesta (saxofon) získali 1. místo s postupem do krajského kola. Za naši školu dále soutěžili a 2. místo získali Michaela Oudová (zobc. flétna), Klára Procházková (zobc. flétna) a Kateřina Kovářová (klarinet). 3. místo získali Lukáš Fryč (zobc. flétna), Vojtěch Fešar (zobc. flétna), Barbora Šedivá (zobc. flétna) a Martin Harok (zobc. flétna). Všem žákům gratulujeme.

Mezinárodní kytarová soutěž Fernanda Sora

David Bayer - kytara

V sobotu 27. dubna se David Bayer (ze třídy p. uč. Petra Kotka) zúčastnil mezinárodní kytarové soutěže Fernanda Sora, která se konala v ZUŠ ve Frýdku-Místku. Získal zde čestné uznání. K úspěchu blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Celostátní kolo soutěže ZUŠ komorní hry s převahou dechových nástrojů

Kvarteto zobcových fléten

V sobotu 20. dubna získalo kvarteto zobcových fléten 2. místo na celostátní soutěži v Liberci. Flétnový soubor (Jan Hammermüller, Michaela Oudová, Veronika Oudová a Daniela Bártová) se připravoval pod vedením paní učitelky Jany Kovářové. Všem žákům i paní učitelce srdečně blahopřejeme a děkujeme za vynikající přípravu a reprezentaci naší školy.

Den Země 2013

Žáci výtvarného oboru ze třídy paní učitelky Miroslavy Rychtářové

8. dubna 2013 se ve Středisku volného času Ostrava - Zábřeh konala soutěž v rámci Dne Země. Soutěžní téma bylo Volání divočiny. Ve II. kategorii získal 2. místo Zdeněk Linart, 3. místo získala Kateřina Konečná a Michaela Linartová a v této kategorii byla udělena také cena poroty Veronice Kozákové. Ve III. kategorii získala 1. místo Klára Osmančíková. Všem žákům i paní učitelce gratulujeme. Obrazy žáků si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde.

Krajské kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů

Kvarteto zobcových fléten, trio zobcových fléten a duo zobcových fléten

V krajském kole soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů, které proběhlo 6. března, naši školu reprezentovalo duo zobcových fléten (Daniela Bártová, Veronika Oudová) a kvarteto zobcových fléten (Jan Hammermüller, Michaela Oudová, Veronika Oudová a Daniela Bártová). Oba soubory získaly 1. místo a kvarteto postupuje do celostátního kola. Trio zobcových fléten (Terezie Bednárková, Barbora Návratová, Zuzana Tioková) získalo 2. místo. Všechny soubory jsou pod pedagogickým vedením paní učitelky Jany Kovářové. Žákům gratulujeme a gratulujeme také paní učitelce Kovářové, které porota soutěže udělila ocenění za výbornou pedagogickou práci.

Okresní kolo soutěže ZUŠ

Smyčcové trio

Okresní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů se uskutečnilo 27. února 2013 v Ostravě. Smyčcové trio (Karolína Strouhalová, Monika Bochenská, Karolína Kovaříková) s klavírním doprovodem (Jana Krátká) získalo 2. místo. Gratulujeme.

Okresní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů

Kvarteto zobcových fléten, trio zobcových fléten a duo zobcových fléten

Okresní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů se uskutečnilo 15. února 2013 v Ostravě. Kvarteto zobcových fléten (Jan Hammermüller, Michaela Oudová, Veronika Oudová a Daniela Bártová), trio zobcových fléten (Terezie Bednárková, Barbora Návratová, Zuzana Tioková) a duo zobcových fléten (Daniela Bártová, Veronika Oudová), pod pedagogickým vedením paní učitelky Jany Kovářové, získaly 1. místo a postupují do krajského kola. Gratulujeme.

Krajské kolo soutěžní přehlídky "Oči dokořán"

Žáci výtvarného oboru

Naši žáci výtvarného oboru vystavovali své projekty v krajském kole soutěžní přehlídky "Oči dokořán" v Opavě. Žáci pana učitele Zdeňka Kuse soutěžili s projektem "Africký prapor" a žáci paní učitely Miroslavy Rychtářové s projektem "Mech". Oba projekty postoupily do celostátního kola.

Celostátní kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru

David Bayer

V celostátním kole soutěže ZUŠ ve hře na kytaru, které se konalo 8. a 9. května 2014 v ZUŠ Nové Strašecí, získal David Bayer (ze třídy pana učitele Petra Kotka) 2. místo.

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru

Natálie Malá, Kristián Čihalík, David Bayer

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru se konalo 9. a 10. dubna 2014. Naši školu reprezentovali Natálie Malá a David Bayer ze třídy pana učitele Petra Kotka a Kristián Čihalík ze třídy paní učitelky Nadi Chalcařové. Nátálie Malá získala 1. místo a Kristián Čihalík 2. místo. David Bayer získal 1. místo s postupem do celostátního kola a zvláštní ocenění poroty za vynikající provedení skladby Tango od Francise Kleynjanse.

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na klavír

Jaromír Stavač

V krajském kole soutěže ZUŠ ve hře na klavír, které se konalo 26. a 27. března 2014, získal Jaromír Stavač ze třídy pana čitele Michala Zátopka čestné uznání prvního stupně.

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru

Natálie Malá, Kristián Čihalík, David Bayer

V okresním kole soutěže ZUŠ ve hře na kytaru, které se konalo 5. a 6. března 2014, získali Natálie Malá a David Bayer, ze třídy pana učitele Petra Kotka 1. místo. Kristián Čihalík ze třídy paní učitelky Nadi Chalcařové získal také 1. místo. Všichni tři žáci postoupili do krajského kola.

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje

Barbora Šedivá

V okresním kole soutěže ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje, které se konalo 4. a 5. března 2014, naši školu reprezentovala Barbora Šedivá ze třídy paní učitelky Anny Morisákové a získala 2. místo.

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na klavír

Jaromír Stavač, Choi Hyeyun, Tereza Surá

V okresním kole soutěže ZUŠ ve hře na klavír, které se konalo 25. a 26. února 2014, získal Jaromír Stavač 1. místo a postoupil do krajského kola. Choi Hyeyun získala 3. místo. Oba žáci jsou ze třídy pana učitele Michala Zátopka. Tereza Surá ze třídy paní učitelky Jitky Malíkové získala čestné uznání.

Celostátní kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje

Daniela Bártová, Michaela Oudová

21. května 2015 se v Liberci konalo celostátní kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje. Naši školu reprezentovaly dvě žačky a získaly krásné ocenění.

Zobcová flétna:

Daniela Bártová (III. kategorie) - 3. místo, vyučující Jana Kovářová Michaela Oudová (V. kategorie) - 1. místo, vyučující Jana Kovářová

Gratulujeme k úspěchu a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje.Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje probíhalo ve dnech 25. března a 26. března na ZUŠ J. R. Míši v Orlové

Zobcová flétna 3. kategorieDaniela Bártová 1. místo s postupem do celostátního kolavyučující: Jana Kovářová

Zobcová flétna 4. kategorieVeronika Oudová 1. místovyučující: Jana Kovářová

Zobcová flétna 5. kategorieMichaela Oudová 1. místo s postupem do celostátního kolavyučující: Jana Kovářová

Klarinet 1. kategorieEliáš Hon 1. místovyučující: MgA. Radmila Kozubíková

Klarinet 1. kategorieMichal Knýbel 2. místovyučující: MgA. Radmila Kozubíková

Saxofon 1. kategorieTereza Slívová 1. místovyučující: Jindřich Czerný

Fagot 4. kategorieVojtěch Fešar 2. místovyučující: MgA. Jaroslav Ježík

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře smyčcových souborů

Houslový soubor

Ve čtvrtek 19. března 2015 se v ZUŠ v Orlové konalo krajské kolo smyčcových souborů. Naši školu reprezentoval houslový soubor pod vedením paní učitelky Anny Morisákové a vybojoval 2. místo. Všem žákům i paní učitelce gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje

V okresním kole soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje, které probíhalo 5. a 6. března 2015, naši školu reprezentovalo deset žáků. Výsledky najdete v následující tabulce:

Zobcová flétna 3. kategorieDaniela Bártová 1. místo s postupem do krajského kolavyučující: Jana Kovářová

Zobcová flétna 4. kategorieVeronika Oudová 1. místo s postupem do krajského kolavyučující: Jana Kovářová

Zobcová flétna 5. kategorieMichaela Oudová 1. místo s postupem do krajského kolavyučující: Jana Kovářová

Zobcová flétna 4. kategorieMarkéta Rozprýmová 2. místovyučující: MgA. Radmila Kozubíková

Zobcová flétna 3. kategorieAnna Trčková 3. místovyučující: Michal Hopfler

Zobcová flétna 5. kategorieDaniela Skácelíková 3. místovyučující: MgA. Radmila Kozubíková

Klarinet 1. kategorieEliáš Hon 1. místo s postupem do krajského kolavyučující: MgA. Radmila Kozubíková

Klarinet 1. kategorieMichal Knýbel 1. místo s postupem do krajského kolavyučující: MgA. Radmila Kozubíková

Saxofon 1. kategorieTereza Slívová 1. místo s postupem do krajského kolavyučující: Jindřich Czerný

Fagot 4. kategorieVojtěch Fešar 1. místo s postupem do krajského kolavyučující: MgA. Jaroslav Ježík

Gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Okresní kolo soutěže ZUŠ v sólovém zpěvu

Klára Lehmsová

Ve dnech 12. a 13. února 2015 probíhalo na ZUŠ J. Valčíka v Ostravě - Porubě okresní kolo soutěže ZUŠ v sólovém zpěvu. Naši školu reprezentovala Klára Lehmsová (ze třídy Mgr. Ludmily Ramíkové) a získala 2. místo. Gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Soutěžní přehlídka "Múzy Ilji Hurníka"

Klára Jančová a žáci výtvarného oboru ze třídy paní učitelky Miroslavy Rychtářové

Soutěžní přehlídka "Múzy Ilji Hurníka" se konala 21. října 2014 v ZUŠ V. Vančury v Háji ve Slezsku. Naši školu reprezentovala za hudební obor Klára Jančová ve hře na klavír (vyučující Mgr. Vendula Foltýnová) a získala ocenění Bronzová múza. Za výtvarný obor naši školu reprezentovali žáci paní učitelky Miroslavy Rychtářové s výtvarnými akcemi "Stavba nestavba aneb nové na starém" a "Barevné ťukání" získali Zlatou múzu. Gratulujeme k úspěchům a děkujeme za reprezentaci školy.

Národní přehlídka výtvarného oboru ZUŠ ČR "Oči dokořán"

Žáci výtvarného oboru ze třídy Mgr. Zdeňka Kuse

Ve dnech 27. září - 5. října 2014 se ve Šternberku konalo ústřední kolo soutěžní přehlídky výtvarného oboru ZUŠ ČR s názvem Oči dokořán. Naši školu reperzentovala výtvarná díla žáků paní učitelky Miroslavy Rychtářové a pana učitele Mgr. Zdeňka Kuse. Výtvarný projekt "Afrika" žáků pana učitele Kuse byl vybrán porotou mezi vystavené práce. Gratulujeme a všem děkujeme za reprezentaci školy.

Celostátní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů

Duo zobcových fléten

V pátek 6. května 2016 se v ZUŠ Orlová konalo celostátní kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře komorních souborů s převahou dechových nástrojů. Za naši školu soutěžilo duo zobcových fléten. Žákyně Daniela Bártová a Veronika Oudová pod vedením paní učitelky Jany Kovářové získaly 2. místo. Gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Mezinárodní výtvarná soutěž Den země 2016

Rozálie Grygarová

Na výtvarné soutěži "Den země 2016" naši školu reprezentovala Rozálie Grygarová ze třídy paní učitelky Miroslavy Rychtářové. Rozálie získala 2. místo v 3. kategorii. Gratulujeme k tomuto krásnému umístění a děkujeme za reprezentaci školy.

Krajské kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů

Klavírní kvarteto

V úterý 5. dubna 2016 se v ZUŠ ve Frýdku Místku konalo krajské kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře komorních souborů s převahou smyčcových nástrojů. Naši školu reprezentovalo klavírní kvarteto (vyučující Anna Morisáková) ve složení Barbora Šedivá (housle), Karolína Kovaříková (housle), Lucie Kuňáková (housle) a Barbora Hilscherová (klavír). Žáci získali 3. místo. Gratulujume a děkujeme za reprezentaci školy.

Krajské kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů - zobcové flétny

Flétnové duo

V pátek 17. března 2016 se v ZUŠ Orlová konalo krajské kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře komorních souborů s převahou dechových nástrojů. Za naši školu soutěžilo flétnové duo. Žákyně Daniela Bártová a Veronika Oudová pod vedením paní učitelky Jany Kovářové získaly 1. místo s postupem do celostátního kola. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon

Štěpán Matějíčka

Ve dnech 22. a 23. března 2016 se v ZUŠ v Klimkovicích konalo krajské kolo soutěže základních uměleckých škole ve hře na akordeon. Za naši školu soutěžil v kategorii 0 Štěpán Matějíčka. Získal 2. místo. Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Okresní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů - zobcové flétny

Flétnové duo

V pátek 19. února 2016 se v ZUŠ E. Runda konalo okresní kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře komorních souborů s převahou dechových nástrojů. Naši školu reprezentovalo flétnové duo, žákyně Daniela Bártová a Veronika Oudová pod vedením paní učitelky Jany Kovářové. Flétnové duo získalo 1. místo s postupem do krajského kola. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Okresní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů

Klavírní kvarteto

Ve čtvrtek 18. února 2016 se v ZUŠ Sologubova konalo okresní kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře komorních souborů s převahou smyčcových nástrojů. Naši školu reprezentovalo klavírní kvarteto ve složení Barbora Šedivá (housle), Karolína Kovaříková (housle), Lucie Kuňáková (housle) a Barbora Hilscherová (klavír). Žáci získali 1. místo a postoupili do krajského kola. Žákům i paní učitelce Anně Morisákové gratulujume a děkujeme za reprezentaci školy.

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon

Štěpán Matějíčka

Ve čtvrtek 18. února 2016 se v ZUŠ Klimkovice konalo okresní kolo soutěže základních uměleckých škol. Naši školu reprezentoval Štěpán Matějíčka, žák paní učitelky Jitky Malíkové. Získal 1. místo a postoupil do krajského kola. Gratulujume a děkujeme za reprezentaci školy.

Múzy Ilji Hurníka

Klára Jančová a žáci výtvarného oboru ze třídy paní učitelky Miroslavy Rychtářové

V úterý 27. října 2015 se v ZUŠ v Háji ve Slezsku konala soutěžní přehlídka Múzy Ilji Hurníka. Za hudební obor reprezentovala naši školu Klára Jančová ve hře na klavír (ze třídy paní učitelky Venduly Foltýnové) a získala Stříbrnou múzu. Žáci výtvarného oboru paní učitelky Miroslavy Rychtářové získali Zlatou múzu. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

MÚZY Ilji Hurníka

Tadeáš Hlavica, Štěpán Matějíčka a žáci VO ze třídy paní učitelky Miroslavy Rychtářové

V úterý 18. října 2016 se v ZUŠ v Háji ve Slezsku konala soutěžní přehlídka Múzy Ilji Hurníka. Za hudební obor reprezentovali naši školu Tadeáš Hlavica ve hře na klavír (ze třídy paní učitelky Venduly Foltýnové), který získal Stříbrnou múzu a Štěpán Matějíčka (ze třídy paní učitelky Jitky Malíkové) ve hře na akordeon, který získal Zlatou múzu. Žáci výtvarného oboru paní učitelky Miroslavy Rychtářové získali Zlatou a Stříbrnou múzu. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.