ŠKOLA

Naše úspěchy

Celostátní kolo soutěže ZUŠ komorní hry s převahou dechových nástrojů

Celostátní kolo soutěže v oboru komorní hra zobcových fléten se uskutečnilo 18. dubna 2010 v Liberci. Za naši školu soutěžilo trio zobcových fléten (pedagogické vedení p. uč. Jana Kovářová) ve složení Gabriela Juřenová, Vojtěch Bednárek a Petra Tesařová. Žáci získali 2. místo. 

Krajské kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů

Krajské kolo soutěže v oboru komorní hra zobcových fléten proběhlo 11. března 2010 v Ostravě. Duo zobcových fléten, ve složení Klára Procházková a Michaela Oudová, získalo 1. místo.

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje

Krajské kolo soutěže ve hře na smyčcové nástroje probíhá ve dnech 7. až 9. dubna 2010 ve Frýdku-Místku. Duo housle-viola (pedagogické vedení p uč. Eva Prauseová) získalo 1. místo, houslové duo (pedagogické vedení p. uč. Eva Prauseová) získá 2. místo a houslové trio (pedagogické vedení p. uč. Anna Morisáková) získalo 3. místo.
Celostátní kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru

Celostátní kolo soutěže ve hře na kytaru se konalo ve dnech 27. a 28. května 2011 ve městě Nové Strašecí. Naši školu reprezentoval David Bayer (ze třídy p. uč. Petra Kotka) a získal 3. místo.

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru

Krajské kolo soutěže ve hře na kytaru se konalo ve dnech 13. a 14. dubna 2011 ve Frýdku Místku. Jan Bayer a David Bayer (ze třídy p. Uč. Petra Kotka) zde získali 1. místo. David Bayer postoupil do celostátního kola.

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na klavír

Okresní kolo ve hře na klavír se konalo ve dnech 24. a 25. února 2011 v Ostravě. Natálie Měchová získala (ze třídy p. uč. Evy Czerné) získala 2. místo a Tereza Kovářová (ze třídy p. uč. Hany Miltnerové) získala 3. místo..

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje

Okresní kolo ve hře na smyčcové nástroje proběhlo ve dnech 2. a 3. března 2011 v Ostravě. Vojtěch Dihel (ze třídy p. uč. Nadi Chalcařové) získal 1. místo, Monika Bochenská (ze třídy p. uč. Moniky Neuwirthové) získala 2. místo a Karolína Strouhalová (ze třídy p. uč. Anny Morisákové) získala 3. místo.
Krajské kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů

V krajském kole soutěže ZUŠ naši školu reprezentovali Daniela Bártová (zobc. flétna) ze třídy p. uč. Jany Kovářové a David Zajonček (fagot) ze třídy p. uč. Jaroslava Ježíka, získali 1. místo. Veronika Oudová (zobc. flétna) získala 2. místo a Matěj Šebesta (saxofon), ze třídy p. uč. Jindřicha Czerného, ​​3. místo. Naši školu dále reprezentoval komorní smyčcový soubor (pod vedením p. uč. Anny Morisákové) a získal 2. místo. David Zajonček postupuje do celostátního kola soutěže.

Okresní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů

Na ZUŠ J. Valčíka v Ostravě-Porubě probíhá ve dnech 8. 2. a 9. 2. 2012 okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje. Žáci Daniela Bártová (zobc. flétna), Veronika Oudová (zobc. flétna), David Zajonček (fagot) a Matěj Šebesta (saxofon) získali 1. místo s postupem do krajského kola. Za naši školu dále soutěžili a 2. místo získali Michaela Oudová (zobc. flétna), Klára Procházková (zobc. flétna) a Kateřina Kovářová (klarinet). 3. místo získali Lukáš Fryč (zobc. flétna), Vojtěch Fešar (zobc. flétna), Barbora Šedivá (zobc. flétna) a Martin Harok (zobc. flétna).
Mezinárodní kytarová soutěž Fernanda Sora

V sobotu 27. dubna se David Bayer (ze třídy p. uč. Petra Kotka) zúčastnil mezinárodní kytarové soutěže Fernanda Sora, která se konala v ZUŠ ve Frýdku-Místku. Získal zde čestné uznání. 

Celostátní kolo soutěže ZUŠ komorní hry s převahou dechových nástrojů

V sobotu 20. dubna získalo kvarteto zobcových fléten 2. místo na celostátní soutěži v Liberci. Flétnový soubor (Jan Hammermüller, Michaela Oudová, Veronika Oudová a Daniela Bártová) se připravuje pod vedením učitelky Jany Kovářové. 

Den Země 2013

8. dubna 2013 se ve Středisku volného času Ostrava - Zábřeh konala soutěž v rámci Dne Země. Soutěžní téma bylo Volání divočiny. Ve II. kategorii získal 2. místo Zdeněk Linart, 3. místo získala Kateřina Konečná a Michaela Linartová a v této kategorii byla udělena také cena poroty Veronice Kozákové. Ve III. kategorii získala 1. místo Klára Osmančíková. Obrazy žáků si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde.

Krajské kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů

V krajském kole soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů, které proběhly 6. března, naši školu reprezentovalo duo zobcových fléten (Daniela Bártová, Veronika Oudová) a kvarteto zobcových fléten (Jan Hammermüller, Michaela Oudová, Veronika Oudová a Daniela Bártová). Oba soubory získaly 1. místo a kvarteto postupuje do celostátního kola. Trio zobcových fléten (Terezie Bednárková, Barbora Návratová, Zuzana Tioková) získalo 2. místo. Všechny soubory jsou pod pedagogickým vedením paní učitelky Jany Kovářové. 

Okresní kolo soutěže ZUŠ

Okresní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů se konalo 27. února 2013 v Ostravě. Smyčcové trio (Karolína Strouhalová, Monika Bochenská, Karolína Kovaříková) s klavírním doprovodem (Jana Krátká) získalo 2. místo.

Okresní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů

Okresní kolo soutěže ZUŠ v komorním hře s převahou dechových nástrojů se konalo 15. února 2013 v Ostravě. Kvarteto zobcových fléten (Jan Hammermüller, Michaela Oudová, Veronika Oudová a Daniela Bártová), trio zobcových fléten (Terezie Bednárková, Barbora Návratová, Zuzana Tioková) a duo zobcových fléten (Daniela Bártová, Veronika Oudová), pod pedagogickým vedením paní učitelky Jany Kovářové, získalo 1. místo a postupuje do krajského kola.

Krajské kolo soutěžní přehlídky "Oči dokořán"

Naši žáci výtvarného oboru vystavovali své projekty v krajském kole soutěžní přehlídky "Oči dokořán" v Opavě. Žáci pana učitele Zdeňka Kuse soutěžili s projektem "Africký prapor" a žáci paní učitelky Miroslavy Rychtářové s projektem "Mech". Oba projekty postoupily do celostátního kola.

Celostátní kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru

V celostátním kole soutěže ZUŠ ve hře na kytaru, které se konala 8. a 9. května 2014 v ZUŠ Nové Strašecí, získal David Bayer (ze třídy pana uč. Petra Kotka) 2. místo.

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru se konalo 9. a 10. dubna 2014. Naši školu reprezentovali Natálie Malá a David Bayer ze třídy pana uč. Petra Kotka a Kristián Číhalík ze třídy paní uč. Nadi Chalcařové. Natálie Malá získala 1. místo a Kristián Číhalík 2. místo. David Bayer získal 1. místo s postupem do celostátního kola a zvláštní ocenění poroty za vynikající provedení skladby Tango od Francise Kleynjanse.

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na klavír

V krajském kole soutěže ZUŠ ve hře na klavír, které se konaly 26. a 27. března 2014, získal Jaromír Stavač ze třídy pana učitele Michala Zátopka čestné uznání prvního stupně.

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru

V okresním kole soutěže ZUŠ ve hře na kytaru, které se konalo 5. a 6. března 2014, získali Natálie Malá a David Bayer, ze třídy pana učitele Petra Kotka 1. místo. Kristián Číhalík ze třídy paní učitelky Nadi Chalcařové získal také 1. místo. Všichni tři žáci postoupili do krajského kola.

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje

V okresním kole soutěže ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje, které se konalo 4. a 5. března 2014, naši školu reprezentovala Barbora Šedivá ze třídy paní učitelky Anny Morisákové a získala 2. místo.

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na klavír

V okresním kole soutěže ZUŠ ve hře na klavír, které se konalo 25. a 26. února 2014, získal Jaromír Stavač 1. místo a postoupil do krajského kola. Choi Hyeyun získala 3. místo. Oba žáci jsou ze třídy pana učitele Michala Zátopka. Tereza Surá ze třídy paní učitelky Jitky Malíkové získala čestné uznání.
Celostátní kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje

21. května 2015 se v Liberci konalo celostátní kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje. Daniela Bártová (III. Kategorie) získala 3. místo. Michaela Oudová (V. kategorie) získala 1. místo. Obě žákyně jsou ze třídy paní učitelky Jany Kovářové.

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje probíhalo ve dnech 25. března a 26. března na ZUŠ J. R. Míši v Orlové

Zobcová flétna 3. kategorie Daniela Bártová 1. místo s postupem do celostátního kola 

Zobcová flétna 4. kategorie Veronika Oudová 1. místo 

Zobcová flétna 5. kategorie Michaela Oudová 1. místo s postupem do celostátního kola 

Klarinet 1. kategorie Eliáš Hon 1. místo 

Klarinet 1. kategorie Michal Knýbel 2. místo 

Saxofon 1. kategorie Tereza Slívová 1. místo 

Fagot 4. kategorie Vojtěch Fešar 2. místo 

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře smyčcových složek

Ve čtvrtek 19. března 2015 se v ZUŠ v Orlové konalo krajské kolo smyčcových souborů. Naši školu reprezentoval houslový soubor pod vedením učitelky Anny Morisákové a vybojoval 2. místo. 

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje

V okresním kole soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje, které proběhlo 5. a 6. března 2015, naši školu reprezentovalo deset žáků. Výsledky najdete v následující tabulce:

Zobcová flétna 3. kategorie Daniela Bártová 1. místo s postupem do krajského kola

Zobcová flétna 4. kategorie Veronika Oudová 1. místo s postupem do krajského kola

Zobcová flétna 5. kategorie Michaela Oudová 1. místo s postupem do krajského kola

Zobcová flétna 4. kategorie Markéta Rozprýmová 2. místo

Zobcová flétna 3. kategorie Anna Trčková 3. místo

Zobcová flétna 5. kategorie Daniela Skácelíková 3. místo

Klarinet 1. kategorie Eliáš Hon 1. místo s postupem do krajského kola

Klarinet 1. kategorie Michal Knýbel 1. místo s postupem do krajského kola

Saxofon 1. kategorie Tereza Slívová 1. místo s postupem do krajského kola

Fagot 4. kategorie Vojtěch Fešar 1. místo s postupem do krajského kola

Okresní kolo soutěže ZUŠ v sólovém zpěvu

Ve dnech 12. a 13. února 2015 probíhalo na ZUŠ J. Valčíka v Ostravě - Porubě okresní kolo soutěže ZUŠ v sólovém zpěvu. Naši školu reprezentovala Klára Lehmsová (ze třídy Mgr. Ludmily Ramíkové) a získala 2. místo.

Soutěžní přehlídka "Múzy Ilji Hurníka"

Soutěžní přehlídka "Múzy Ilji Hurníka" se konala 21. října 2014 v ZUŠ V. Vančury v Háji ve Slezsku. Naši školu reprezentovala za hudební obor Klára Jančová ve hře na klavír (vyučující Vendula Foltýnová) a získala ocenění Bronzová múza. Za výtvarný obor naši školu reprezentovali žáci paní učitelky Miroslavy Rychtářové s výtvarnými akcemi "Stavba nestavba aneb nové na starém" a "Barevné ťukání". Získali Zlatou múzu. 

Národní přehlídka výtvarného oboru ZUŠ ČR "Oči dokořán"

Ve dnech 27. září - 5. října 2014 se ve Šternberku konalo ústní kolo soutěžní přehlídky výtvarného oboru ZUŠ ČR s názvem Oči dokořán. Naši školu reprezentovala výtvarná díla žáků paní učitelky Miroslavy Rychtářové a pana učitele Zdeňka Kuse. Výtvarný projekt "Afrika" žáků pana učitele Kuse byl vybrán porotou mezi vystavenými pracemi.
Celostátní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů

V pátek 6. května 2016 se v ZUŠ Orlová konalo celostátní kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře komorních souborů s převahou dechových nástrojů. Za naši školu soutěžilo duo zobcových fléten. Žákyně Daniela Bártová a Veronika Oudová pod vedením paní učitelky Jany Kovářové získaly 2. místo.

Mezinárodní výtvarná soutěž Den země 2016

Na výtvarné soutěži "Den země 2016" naši školu reprezentovala Rozálie Grygarová ze třídy paní učitelky Miroslavy Rychtářové. Rozálie získala 2. místo v 3. kategorii.

Krajské kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů

V úterý 5. dubna 2016 se v ZUŠ ve Frýdku Místku konalo krajské kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře komorních souborů s převahou smyčcových nástrojů. Naši školu reprezentovalo kvarteto (vyučující Anna Morisáková) ve složení Barbora Šedivá (housle), Karolína Kovaříková (housle), Lucie Kuňáková (housle) a Barbora Hilscherová (klavír). Žáci získali 3. místo.

Krajské kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů - zobcové flétny

V pátek 17. března 2016 se v ZUŠ Orlová konalo krajské kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře komorních souborů s převahou dechových nástrojů. Za naši školu soutěžilo flétnové duo. Žákyně Daniela Bártová a Veronika Oudová pod vedením paní učitelky Jany Kovářové získaly 1. místo s postupem do celostátního kola. 

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon

Ve dnech 22. a 23. března 2016 se v ZUŠ v Klimkovicích konalo krajské kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře na akordeon. Za naši školu soutěžil v kategorii 0 Štěpán Matějíčka. Získal 2. místo. 

Okresní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů - zobcové flétny

V pátek 19. února 2016 se v ZUŠ E. Runda konalo okresní kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře komorních souborů s převahou dechových nástrojů. Naši školu reprezentovalo flétnové duo, žákyně Daniela Bártová a Veronika Oudová pod vedením paní učitelky Jany Kovářové. Flétnové duo získalo 1. místo s postupem do krajského kola. 

Okresní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů

Ve čtvrtek 18. února 2016 se v ZUŠ Sologubova konalo okresní kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře komorních souborů s převahou smyčcových nástrojů. Naši školu reprezentovalo klavírní kvarteto ve složení Barbora Šedivá (housle), Karolína Kovaříková (housle), Lucie Kuňáková (housle) a Barbora Hilscherová (klavír). Žáci získali 1. místo a postoupili do krajského kola. 

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon

Ve čtvrtek 18. února 2016 se v ZUŠ Klimkovice konalo okresní kolo soutěže základních uměleckých škol. Naši školu reprezentoval Štěpán Matějíčka, žák paní učitelky Jitky Malíkové. Získal 1. místo a postoupil do krajského kola. 

Múzy Ilji Hurníka

V úterý 27. října 2015 se v ZUŠ v Háji ve Slezsku konala soutěžní přehlídka Múzy Ilji Hurníka. Za hudební obor reprezentovala naši školu Klára Jančová ve hře na klavír a získala Stříbrnou múzu. Žáci výtvarného oboru paní učitelky Miroslavy Rychtářové získali Zlatou múzu.

MÚZY Ilji Hurníka

V úterý 18. října 2016 se v ZUŠ v Háji ve Slezsku konala soutěžní přehlídka Múzy Ilji Hurníka. Za hudební obor reprezentovali naši školu Tadeáš Hlavica ve hře na klavír, který získal Stříbrnou múzu a Štěpán Matějíčka ve hře na akordeon, který získal Zlatou múzu. Žáci výtvarného oboru paní učitelky Miroslavy Rychtářové získali Zlatou a Stříbrnou múzu. 

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na klavír

V okresním kole soutěže ZUŠ ve hře na klavír, které se konalo 21. a 22. února 2017, získal Jaromír Stavač 1. místo a postoupil do krajského kola. Ondřej Lichý získal 3. místo a Michal Knýbel získal také 3. místo. Tereza Kovářová získala čestné uznání. 

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje

V okresním kole soutěže ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje, které se konalo 23. a 24. února 2017, naši školu reprezentoval David Stryk ze třídy paní učitelky Marie Handlové a získal 2. místo. 

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru

V okresním kole soutěže ZUŠ ve hře na kytaru, které se konalo 1. března 2017, získali žáci Kristián Číhalík a David Bayer (ze třídy pana učitele Petra Kotka), Radek Pískovský (ze třídy paní učitelky Nadi Chalcařové) 1. místo. Všichni tři žáci postoupili do krajského kola. Dále naši školu reprezentoval Vojtěch Fešar (ze třídy pana učitele Jana Crona), který získal 3. místo. 

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru

V krajském kole soutěže ZUŠ ve hře na kytaru, které se konalo 4. a 5. května 2017, získali žáci Kristián Číhalík a David Bayer 1. místo s postupem do celostátního kola. 

Celostátní kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru

V celostátním kole soutěže ZUŠ ve hře na kytaru, které se konalo 19. a 20. května 2017 v ZUŠ Plzeň, reprezentoval naši školu Kristián Číhalík (ze třídy pana učitele Petra Kotka), který získal 3. místo. 

Krajská soutěžní přehlídka výtvarného oboru “Řady výtvarných prací a výtvarné projekty“

Krajská soutěžní přehlídka se konala 20. dubna 2017 v ZUŠ v Opavě. Za výtvarný obor naši školu reprezentovali žáci pana učitele Zdeňka Kuse a paní učitelky Miroslavy Rychtářové s výtvarnými projekty ''Pod pokličkou'' a ''Krtek'' – za které získali bronzové pásmo.

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje

V okresním kole soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje, které probíhalo 28. února – 1. března 2018, naši školu reprezentovalo 8 žáků:

Zobcová flétna      Jana Dvořáková 1. místo s postupem do krajského kola

Zobcová flétna      Daniela Bártová 1. místo s postupem do krajského kola

Zobcová flétna      Veronika Oudová 1. místo s postupem do krajského kola

Příčná flétna         Matěj Peterek 1. místo s postupem do krajského kola

Klarinet                Hana Vyležíková 1. místo s postupem do krajského kola

Saxofon               Ondřej Habusta 1. místo s postupem do krajského kola

Zobcová flétna     Martina Novotná 2. místo

Příčná flétna        Hana Giercová 2. místo

Okresní kolo soutěže ZUŠ v sólovém zpěvu

Okresní kolo soutěže ZUŠ v sólovém zpěvu probíhalo ve dnech 8. a 9. března na ZUŠ Ostrava 1. Naši školu reprezentovaly žákyně Barbora Pešatová a Jana Zemanová, získaly 1. místo s postupem do krajského kola, dále reprezentovaly školu Natálie Juhaňáková a Sára Šolcová.

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře smyčcových souborů

Dne 26. března 2018 se v ZUŠ v Orlové konalo krajské kolo smyčcových souborů. Naši školu reprezentoval houslový soubor pod vedením paní učitelky Anny Morisákové a vybojoval 3. místo. 

Krajské kolo soutěže ZUŠ v sólovém zpěvu

Dne 26. března 2018 se v ZUŠ Frýdek-Místek konalo krajské kolo soutěže v sólovém zpěvu. Naši školu reprezentovaly žákyně Barbora Pešatová, která získala 1. místo a Jana Zemanová, která získala 2. místo. 

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje

Dne 20. a 21. března 2018 se v ZUŠ v Orlové konalo krajské kolo dechových nástrojů. Naši školu reprezentovala Jana Dvořáková, která získala ve hře na zobcovou flétnu 1. místo s postupem do celostátního kola. Dále pak Hana Vyležíková, která získala ve hře na klarinet 2. místo a Ondřej Habusta, který získal ve hře na saxofon 2. místo. 

Celostátní kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje

Dne 3. a 6. května se v ZUŠ v Praze konalo celostátní kolo dechových nástrojů. Jana Dvořáková reprezentovala naši školu a získala krásné 2. místo.

MÚZY Ilji Hurníka

V úterý 19. října 2021 se v ZUŠ Sologubova konala soutěžní přehlídka Múzy Ilji Hurníka. Za hudební obor reprezentovali naši školu Matěj Peterek ve hře na příčnou flétnu, který získal Zlatou múzu a Štěpán Matějíčka ve hře na akordeon, který získal Stříbrnou múzu. Ve výtvarném oboru získalo 6 žáků zlatou múzu a 4 žáci stříbrnou múzu.

Krajská výtvarná soutěž Barevný podzim

Ve 27. ročníku krajské výtvarné soutěže Barevný podzim naši školu reprezentovali žáci výtvarného oboru a práce Jakuba Vybírala (v V. kategorii) byla oceněna 2. místem.

Krajská výtvarná soutěž Objektiv 2021

V krajském kole výtvarné soutěže Objektiv 2021 získala 1. místo Sabina Soldánová za svou práci s názvem Pavouk a 2. místo Eliška Lubojacká za svou práci s názvem Motýl.

Celostátní výtvarná soutěž Objektiv 2021

V celostátním kole výtvarné soutěže Objektiv 2021 získala 1. místo Sabina Soldánová za svou práci s názvem Pavouk.

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje

V průběhu února a března proběhla okresní kola soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje. Naši školu reprezentovali Matěj Peterek na příčnou flétnu (1. místo s postupem do krajského kola), Martin Jančálek na trubku (2. místo). V kategorii zobcových fléten soutěžily Adéla Plesarová (1. místo s postupem do krajského kola), Eliška Šebestová (1. místo s postupem do krajského kola), Jana Dvořáková (1. místo s postupem do krajského kola), Martina Novotná (1. místo) a Daniela Bártová (1. místo s postupem do krajského kola).

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje

V dubnu se konalo krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje. Naši školu reprezentovali Matěj Peterek na příčnou flétnu (3. místo), v kategorii zobcových fléten soutěžily Adéla Plesarová (2. místo), Eliška Šebestová (2. místo), Jana Dvořáková (1. místo) a Daniela Bártová (1. místo s postupem do celostátního kola).

Mezinárodní výtvarná soutěž Tajemství přírody

Za výtvarný obor naši školu reprezentovalV mezinárodní soutěži, která se konala v polských Katovicích získala ve své kategorii 1. místo Sára Pavlisková a společná práce žáků přípravného studia a 1. ročníku.

Celostátní kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje

V květnu se konalo celostátní kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje. Naši školu reprezentovala Daniela Bártová na zobcovou flétnu, která získala 3. místo.

Variace na Picassa

Za výtvarný obor naši školu reprezentovala Eliška Lubojacká, která se umístila na 3. místě. Zvláštní cenu poroty získala Hana Sukatschová.

Výtvarná soutěž ,,Jsme to, co jíme

Ve výtvarné soutěži získal Dominik Siuda 2. místo (III. kategorie), Johana Ševčíková 3. místo (III. kategorie) a Tereza Kotásková 3. místo (IV. kategorie).

Požární ochrana očima dětí 2022

V okresním kole v kategorii ZUŠ 1 se v Ostravě na 1. místě umístila Sára Pavlisková a na 2. místě Tea Glišič. V Opavě se na 1. místě umístila Ela Grygarová a Anna Nováková. 2. místo obsadila Amálie Grygarová a 3. místo Ondřej Mareš. V kategorii ZUŠ 2 v Ostravě získala 1. místě Johana Ševčíková a 2. místo Magdaléna Javorská.

V krajském kole obsadily 1. místo Sára Pavlisková a Magdaléna Javorská.

V celostátním kole získala 2. místo Sára Pavlisková.

Mezinárodní výtvarná výstava Lidice/Muzeum

Za výtvarný obor naši školu reprezentovaly žačky Tereza Kotásková, Barbora Friedlová a Ela Grygarová a získaly čestné uznání.

 

Polytechnická soutěž Šroubek, dřívko, kladívko

V soutěži ve výtvarném oboru se umístila na 3. místě s motýlem Lucie Šipulová (kategorie 1. - 2. třída). A 2. místo s robotem získal Vítek Kristofor (kategorie 3. - 4. třída).

MÚZY Ilji Hurníka

Ve dnech 15. a 16. října 2022 se uskutečnila soutěžní přehlídka MÚZY Ilji Hurníka. Naši školu reprezentovala na zobcovou flétnu Jana Dvořáková ze třídy paní učitelky Jany Kovářové a umístila se ve zlatém pásmu, ze třídy paní učitelky Markéty Dvořákové Mikoláš Mikesz ve zlatém pásmu, Bára Myslivcová ve stříbrném pásmu, Kryštof Fabián ve stříbrném pásmu a Ester Vaňková ve stříbrném pásmu. Za výtvarný obor se ve stříbrném pásmu umístil Hugo Togner ze třídy paní učitelky Andrey Mičíkové.

Barevný podzim 2022

V tradiční krajské výtvarné soutěži Barevný podzim získala 3. místo Ema Jurčová (II. kategorie) a 1. a 3 místo Sára Pavlisková (III. kategorie).

Okresní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů

V okresním kole soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů, které probíhalo 8. a 10. února, naši školu reprezentovalo 5 souborů:
Duo zobcových fléten (Martina Novotná, Jana Dvořáková) - 1. místo s postupem do krajského kola.
Duo zobcových fléten (Michaela Novotná, Anna Zomberová) - 1. místo s postupem do krajského kola.
Trio zobcových fléten (Martina Novotná, Jana Dvořáková, Barbora Krajčovičová) - 1. místo s postupem do krajského kola.
Kvarteto zobcových fléten (Eliška Šebestová, Zita Halfarová, Kristýna Havlíková, Ondřej Kočvara) - 1. místo s postupem do krajského kola.
Saxofonové trio (Ondřej Habusta, Adam Mihula, Magdaléna Ondrejčeková) - 1. místo s postupem do krajského kola

Krajské kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů

V krajském kole soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů, které probíhalo 23. února, naši školu reprezentovalo 5 souborů:
Duo zobcových fléten (Martina Novotná, Jana Dvořáková) - 1. místo s postupem do celostátního kola
Duo zobcových fléten (Michaela Novotná, Anna Zomberová) - 2. místo 
Trio zobcových fléten (Martina Novotná, Jana Dvořáková, Barbora Krajčovičová) - 1. místo
Kvarteto zobcových fléten (Eliška Šebestová, Zita Halfarová, Kristýna Havlíková, Ondřej Kočvara) - 3. místo
Saxofonové trio (Ondřej Habusta, Adam Mihula, Magdaléna Ondrejčeková) - 2. místo

Celostátní kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů

V celostátním kole soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů, které probíhalo 20. dubna v Liberci, naši školu reprezentovalo duo zobcových fléten Martina Novotná a Jana Dvořáková. Duo získalo 2. místo.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2023

V květnu se uskutečnil 51. ročník tradiční výstavy na téma tanec. Naši žáci Matěj Stanko a Klára Chmielová získali čestné uznání. 

Srdce s láskou darované 2022/2023

Naše škola se zapojila do projektu Srdce s láskou darované 2022/2023. Spojil se zde výtvarný a taneční obor a naše škola získala ve své kategorii 1. místo.

 

 

 

MÚZY Ilji Hurníka

XI. ročník soutěže se konal ve dnech 11. a 12. listopadu 2023 v ZUŠ Ostrava-Zábřeh. Naši školu za hudební obor reprezentovali Veronika Dvořáková, Jakub Sliž, Jáchym Sliž, kteří se umístili v bronzovém pásmu a Bára Myslivcová, která se umístila ve stříbrném pásmu. Za výtvarný obor soutěžili žáci Klára Chmielová, Barbora Lubojacká, Dominik Suida, Hugo Togner, kteří se umístili ve zlatém pásmu, Viktorie Brhelová, Tobiáš Knapik, Hugo Togner, kteří se umístili ve stříbrném pásmu.

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na klavír

Ve dnech 28. a 29. února se konalo školní kolo soutěže ZUŠ ve hře na klavír. Naši školu reprezentovali Veronika Dvořáková (ze třídy Markéty Dvořákové) I. kategorie - 2. místo, Tea Gasová (ze třídy Lenky Zajíčkové) I. kategorie - 3. místo, Jáchym Hrda (ze třídy Evy Czerné) III. kategorie - 2. místo, Michal Sedlár (ze třídy Zdeňky Bystroňové) IV. kategorie - 2. místo, Daniel Peterek (ze třídy Sylvy Kvitové) V. kategorie - 3. místo a Tereza Sadílková (ze třídy Evy Czerné) VIII. kategorie - 1. místo. 

PO očima dětí

Výtvarná soutěž se uskutečnila v průběhu dubna formou okresního a krajského kola. Soutěžili žáci z Polanky i z Kyjovic. V okresním kole získala první místo Ema Jurčová, Anna Nováková, Viktorie Krestová, Magdalena Javorská a Sára Pavlisková. Na druhém místě se umístila Magdaléna Kučerová, Isabella Matuszková, Ester Pavlisková a Sára Pavlisková. Třetí místo získala Magdalena Lasková a Tereza Strakošová. V krajském kole získala první místo Viktorie Krestová a Sára Pavlisková. Druhé místo získala Magdalena Lasková a Magdalena Javorská. Třetí místo získala Tereza Strakošová, Anna Nováková a Isabella Matuszková. 

Srdce s láskou darované

V tradiční celostátní soutěži získali naši žáci, jejichž výtvarné práce získaly cenu ministra. Soutěže se účastnili žáci z Polanky i z Kyjovic.